Sullins Connector Solutions GBM24DTAT-S189
GBM24DTAT-S189 picture photo
Mfg. Part Number
GBM24DTAT-S189
Brief Description
CONN EDGECARD 48POS R/A .156 SLD
Datasheet Download
GBM24DTAT-S189.pdf
Availability of GBM24DTAT-S189
QUANTITY
GBM24DTAT-S189 Order Process
Ship out your order
Specifications of GBM24DTAT-S189
Internal Part NumberEIS-GBM24DTAT-S189
Number of Positions48
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.156" (3.96mm)
Features-
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
TerminationSolder
Contact Finish Thickness10µin (0.25µm)
Contact TypeLoop Bellows
ColorBlack
Flange FeatureFlush Mount, Top Opening, Threaded Insert, 4-40
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GBM24DTAT-S189
Related LinksGBM24DT, GBM24DTAT-S189 Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
GBM24DTAT-S189 Details Description
Related parts for GBM24DTAT-S189
TERM TURRET FORK DUAL .172" L datasheet.pdf
MOSFET N-CH 250V 24A TO-3PF datasheet.pdf
LCD MOD GRAPH 320X240 WH TRANSFL datasheet.pdf
FILTER 3-PHASE EMC HI POWER 50A datasheet.pdf
CONN PLUG 100POS R/A .050" GOL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 75W datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 75V 300MA SOT323 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 12POS PIN datasheet.pdf
ES 600XSN datasheet.pdf
RJ45 STACKED LED 8 PORT datasheet.pdf
CAP ALUM 2.2UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf