Sullins Connector Solutions GBM25DTAS
GBM25DTAS picture photo
Mfg. Part Number
GBM25DTAS
Brief Description
CONN EDGECARD 50POS R/A .156 SLD
Datasheet Download
GBM25DTAS.pdf
Availability of GBM25DTAS
QUANTITY
GBM25DTAS Order Process
Ship out your order
Specifications of GBM25DTAS
Internal Part NumberEIS-GBM25DTAS
Number of Positions50
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.156" (3.96mm)
Features-
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
Contact Finish Thickness10µin (0.25µm)
Contact TypeLoop Bellows
ColorBlack
Flange FeatureSide Mount Opening, Unthreaded, 0.125" (3.18mm) Dia
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GBM25DTAS
Related LinksGBM2, GBM25DTAS Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
GBM25DTAS Details Description
Related parts for GBM25DTAS
CONN HEADER .100 2ROW R/A 14POS datasheet.pdf
IC RHEOSTAT 50K 2CH 10-MSOP datasheet.pdf
MOSFET N-CH 25V 45A PQFN datasheet.pdf
IC FPGA 106 I/O 196CSBGA datasheet.pdf
CAP TANT 33UF 10V 10% 2917 datasheet.pdf
CONN RCPT HOUSING 3 POS 1.0MM datasheet.pdf
RES 9.31K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 27.4K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 47K OHM 1/2W .5% AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X20MM R-TAB datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 7 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
CONN RCPT 140POS 0.5MM SMD datasheet.pdf