Sullins Connector Solutions GBM25DTKI-S288
GBM25DTKI-S288 picture photo
Mfg. Part Number
GBM25DTKI-S288
Brief Description
CONN EDGECARD 50POS .156 EXTEND
Datasheet Download
GBM25DTKI-S288.pdf
Availability of GBM25DTKI-S288
QUANTITY
GBM25DTKI-S288 Order Process
Ship out your order
Specifications of GBM25DTKI-S288
Internal Part NumberEIS-GBM25DTKI-S288
Number of Positions50
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.156" (3.96mm)
FeaturesCard Extender
Mounting TypeBoard Edge, Straddle Mount
Contact Finish Thickness10µin (0.25µm)
Contact TypeLoop Bellows
ColorBlack
Flange FeatureTop Mount Opening, Threaded Insert, 4-40
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GBM25DTKI-S288
Related LinksGBM25DT, GBM25DTKI-S288 Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
GBM25DTKI-S288 Details Description
Related parts for GBM25DTKI-S288
CAP TANT 10UF 6V 10% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 121K OHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 14POS .100 DIP SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 150W datasheet.pdf
RES 3.16K OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
PLASTIC PENDANT 4BTN TWO SPEED datasheet.pdf
CONN SOCKET 11W1 RIVETED datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS IN-LINE SLDR datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 10 Circuit 0.250" (6.35mm) datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 6A 125V datasheet.pdf
DIODE ZENER 1.25W DO214AC datasheet.pdf