Sullins Connector Solutions GBM30DTMN
GBM30DTMN picture photo
Mfg. Part Number
GBM30DTMN
Brief Description
CONN EDGECARD 60POS R/A .156 SLD
Datasheet Download
GBM30DTMN.pdf
Availability of GBM30DTMN
QUANTITY
GBM30DTMN Order Process
Ship out your order
Specifications of GBM30DTMN
Internal Part NumberEIS-GBM30DTMN
Number of Positions60
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.156" (3.96mm)
Features-
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
ColorBlack
Flange Feature-
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GBM30DTMN
Related LinksGBM3, GBM30DTMN Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
GBM30DTMN Details Description
Related parts for GBM30DTMN
CONN SPLICE WIRE CAP .048-.075 datasheet.pdf
IC ADC 10-BIT SER 87KSPS 20-SSOP datasheet.pdf
RES 14.3K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 2 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
1W DC/DC-CONVERTER ECONOLINE datasheet.pdf
RJI IP20/90ANG90+270 22/70 5 datasheet.pdf
MICRO 25C P 30" WHT JACKP NI datasheet.pdf
TVS DIODES 10VWM 17VC SOD123FL datasheet.pdf
CAP FILM 330NF 5% 250VDC RAD datasheet.pdf