Fairchild Semiconductor GBPC25005
GBPC25005 picture photo
Mfg. Part Number
GBPC25005
Manufacturer
Product Category
Bridge Rectifiers
Brief Description
RECT BRIDGE GPP 25A 50V GBPC
Datasheet Download
GBPC25005.pdf
Availability of GBPC25005
QUANTITY
GBPC25005 Order Process
Ship out your order
Specifications of GBPC25005
Internal Part NumberEIS-GBPC25005
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package50
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyBridge Rectifiers
Series-
PackagingBulk
Diode TypeSingle Phase
Voltage - Peak Reverse (Max)50V
Current - DC Forward (If) (Max)25A
Mounting TypeQC Terminal
Package / Case4-Square, GBPC
Supplier Device PackageGBPC
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GBPC25005
Related LinksGBPC, GBPC25005 Datasheet, Fairchild Semiconductor Distributor
GBPC25005 Details Description
Related parts for GBPC25005
IDC CABLE - HSR60S/AE60G/X datasheet.pdf
RES 560 OHM 1/4W 5% CF MINI datasheet.pdf
CONV DC/DC 2W 4.5-9VIN 12VOUT datasheet.pdf
IC FPGA 363 I/O 484BGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 150W datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 26POS SKT datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
IC CAPSENCE 32K FLASH 48QFN datasheet.pdf
IC MCU 32K FLASH 32QFN datasheet.pdf
CABLE 4POS datasheet.pdf
CAP ALUM 1200UF 20% 420V SNAP datasheet.pdf
220UF 16V 8,2X11MM 105C 2000H datasheet.pdf