Comchip Technology GBPC2502W-G
GBPC2502W-G picture photo
Mfg. Part Number
GBPC2502W-G
Brief Description
RECTIFIER BRIDGE 25A 200V GBPCW
Datasheet Download
GBPC2502W-G.pdf
Availability of GBPC2502W-G
QUANTITY
GBPC2502W-G Order Process
Ship out your order
Specifications of GBPC2502W-G
Internal Part NumberEIS-GBPC2502W-G
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Series-
PackagingBulk
Diode TypeSingle Phase
Voltage - Peak Reverse (Max)200V
Current - DC Forward (If) (Max)25A
Mounting TypeThrough Hole
Package / Case4-Square, GBPC-W
Supplier Device PackageGBPC-W
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GBPC2502W-G
Related LinksGBPC2, GBPC2502W-G Datasheet, Comchip Technology Distributor
GBPC2502W-G Details Description
Related parts for GBPC2502W-G
TEST LEAD 18AWG 5000V BLACK 100' datasheet.pdf
RES SMD 14.3 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf