Sullins Connector Solutions GCA30DTBD-S273
GCA30DTBD-S273 picture photo
Mfg. Part Number
GCA30DTBD-S273
Brief Description
CONN EDGECARD 60POS R/A .125 SLD
Datasheet Download
GCA30DTBD-S273.pdf
Availability of GCA30DTBD-S273
QUANTITY
GCA30DTBD-S273 Order Process
Ship out your order
Specifications of GCA30DTBD-S273
Internal Part NumberEIS-GCA30DTBD-S273
GenderFemale
Number of Positions/Bay/Row30
Number of Positions60
Card Thickness0.093" (2.36mm)
Number of Rows2
Pitch0.125" (3.18mm)
Features-
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
ColorBlack
Flange FeatureFlush Mount, Top Opening, Unthreaded, 0.125" (3.18mm) Dia
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GCA30DTBD-S273
Related LinksGCA30DT, GCA30DTBD-S273 Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
GCA30DTBD-S273 Details Description
Related parts for GCA30DTBD-S273
IC OPAMP BUFFER 8MHZ RRO 24QFN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 2POS 10MM datasheet.pdf
RES 9.1 OHM 1/2W 5% CF MINI datasheet.pdf
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 24V 30W datasheet.pdf
RES 130K OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
METER LIGHT DIGITAL datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X25MM R-TAB datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS WALL MNT SKT datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 24V 300W datasheet.pdf
CRYSTAL 48.000 MHZ 12PF SMT datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 0.1A SYNC datasheet.pdf