Sullins Connector Solutions GCA32DTAN
GCA32DTAN picture photo
Mfg. Part Number
GCA32DTAN
Brief Description
CONN EDGECARD 64POS R/A .125 SLD
Datasheet Download
GCA32DTAN.pdf
Availability of GCA32DTAN
QUANTITY
GCA32DTAN Order Process
Ship out your order
Specifications of GCA32DTAN
Internal Part NumberEIS-GCA32DTAN
GenderFemale
Number of Positions/Bay/Row32
Number of Positions64
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.125" (3.18mm)
Features-
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
ColorBlack
Flange Feature-
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GCA32DTAN
Related LinksGCA3, GCA32DTAN Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
GCA32DTAN Details Description
Related parts for GCA32DTAN
CAP ALUM 150UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
FUSE BOARD MNT 200MA 32VDC 0603 datasheet.pdf
RES SMD 46.4K OHM 0.1% 0.4W 2010 datasheet.pdf
IC ANLG SWITCH PHASE-REV 8-SOIC datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 26 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 150W datasheet.pdf
RES 221 OHM 5W 0.5% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 2POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
FIXED IND 120UH 1.2A 370 MOHM datasheet.pdf