Sullins Connector Solutions GCB15DYFR
GCB15DYFR picture photo
Mfg. Part Number
GCB15DYFR
Brief Description
CONN EDGECARD .050" 15POS SMD
Datasheet Download
GCB15DYFR.pdf
Availability of GCB15DYFR
QUANTITY
GCB15DYFR Order Process
Ship out your order
Specifications of GCB15DYFR
Internal Part NumberEIS-GCB15DYFR
Number of Positions30
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.050" (1.27mm)
FeaturesBoard Lock
Mounting TypeSurface Mount
TerminationSolder
Flange Feature-
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GCB15DYFR
Related LinksGCB1, GCB15DYFR Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
GCB15DYFR Details Description
Related parts for GCB15DYFR
RES SMD 17.4 OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
TVS DIODE 24VWM 38.9VC SMC datasheet.pdf
CONN HEADER 3MM 2POS TIN SMD datasheet.pdf
CONN FFC FPC VERT 24POS 1MM PCB datasheet.pdf
CONN RCPT 11POS JAM NUT W/SCKT datasheet.pdf
HOLDER BATT 3-AA CELLS datasheet.pdf
RES SMD 12K OHM 1% 1/3W 0805 datasheet.pdf
RES 17.8 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 2K OHM 10W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
DIODE ZENER 33V 3W DO216AA datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .100" datasheet.pdf