Sullins Connector Solutions GCB15DYHR
GCB15DYHR picture photo
Mfg. Part Number
GCB15DYHR
Brief Description
CONN EDGECARD 15POS .050 THRUHL
Datasheet Download
GCB15DYHR.pdf
Availability of GCB15DYHR
QUANTITY
GCB15DYHR Order Process
Ship out your order
Specifications of GCB15DYHR
Internal Part NumberEIS-GCB15DYHR
Number of Positions30
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.050" (1.27mm)
FeaturesBoard Lock
Mounting TypeThrough Hole
TerminationSolder, Staggered
Flange Feature-
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GCB15DYHR
Related LinksGCB1, GCB15DYHR Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
GCB15DYHR Details Description
Related parts for GCB15DYHR
CONN FMALE FRONT PNL MT 4POS .5M datasheet.pdf
CAP TANT 4.7UF 20V 10% RADIAL datasheet.pdf
TAPE FINE LINE 3/4" X 60 YD datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M4 NYLON 50MM datasheet.pdf
RES SMD 29.4 OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
IC DSP ARM SOC PBGA datasheet.pdf
TXRX DWDM 4GBPS APD SFP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X15MM L-TAB T766 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 61POS WALL MNT PIN datasheet.pdf
CAP CER 3.3UF 25V 20% X5R 1210 datasheet.pdf