Sullins Connector Solutions GCB22DYFR
GCB22DYFR picture photo
Mfg. Part Number
GCB22DYFR
Brief Description
CONN EDGECARD .050" 22POS SMD
Datasheet Download
GCB22DYFR.pdf
Availability of GCB22DYFR
QUANTITY
GCB22DYFR Order Process
Ship out your order
Specifications of GCB22DYFR
Internal Part NumberEIS-GCB22DYFR
Number of Positions44
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.050" (1.27mm)
FeaturesBoard Lock
Mounting TypeSurface Mount
ColorBlack
Flange Feature-
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GCB22DYFR
Related LinksGCB2, GCB22DYFR Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
GCB22DYFR Details Description
Related parts for GCB22DYFR
RES SMD 221K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN RECEPT 3POS 18AWG MTA156 datasheet.pdf
CONN RECEPT PIN .022-.032" .413" datasheet.pdf
CAP ALUM 47UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
IC FIFO 16384X18 LP 10NS 64QFP datasheet.pdf
CONN RCPT 37POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
LED CBI 3MM 4X1 GRN,RED,YLW,RED datasheet.pdf
CONN EDGECARD .100" 43POS THRUHL datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG datasheet.pdf
CONN PLUG 100POS CABLE SKT datasheet.pdf