Sullins Connector Solutions GCB22DYFT
GCB22DYFT picture photo
Mfg. Part Number
GCB22DYFT
Brief Description
CONN EDGECARD .050" 22POS SMD
Datasheet Download
GCB22DYFT.pdf
Availability of GCB22DYFT
QUANTITY
GCB22DYFT Order Process
Ship out your order
Specifications of GCB22DYFT
Internal Part NumberEIS-GCB22DYFT
Number of Positions44
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.050" (1.27mm)
Features-
Mounting TypeSurface Mount
ColorBlack
Flange FeatureFlush Mount, Top Opening, Threaded Insert, 4-40
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GCB22DYFT
Related LinksGCB2, GCB22DYFT Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
GCB22DYFT Details Description
Related parts for GCB22DYFT
IC OPAMP CFA 200MHZ 8MSOP datasheet.pdf
RES SMD 383K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
FOAM STATIC DISS 46 BTM PAD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS .156 EYELET datasheet.pdf
SENSOR 75PSI M12-1.0 6G .5-4.5V datasheet.pdf
OSC XO 32.768KHZ CMOS SMD datasheet.pdf
OSC XO 50.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
RES 2K OHM 2W 5% AXIAL datasheet.pdf
DIODE ZENER 500MW SOD-123 datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 180V 100A SOT227 datasheet.pdf
CAP FILM 75 NF 2.5% 250VDC AXIAL datasheet.pdf