Sullins Connector Solutions GCB25DYFD
GCB25DYFD picture photo
Mfg. Part Number
GCB25DYFD
Brief Description
CONN EDGECARD .050" 25POS SMD
Datasheet Download
GCB25DYFD.pdf
Availability of GCB25DYFD
QUANTITY
GCB25DYFD Order Process
Ship out your order
Specifications of GCB25DYFD
Internal Part NumberEIS-GCB25DYFD
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Number of Positions50
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.050" (1.27mm)
Features-
Mounting TypeSurface Mount
Contact Finish Thickness30µin (0.76µm)
Contact TypeCantilever
ColorBlack
Flange FeatureFlush Mount, Top Opening, Unthreaded, 0.125" (3.18mm) Dia
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GCB25DYFD
Related LinksGCB2, GCB25DYFD Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
GCB25DYFD Details Description
Related parts for GCB25DYFD
IC DAS 12-BIT MULTIRANGE 28-SSOP datasheet.pdf
FIXED IND 2.7NH 440MA 210 MOHM datasheet.pdf
RES SMD 8.06KOHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC SWITCH QUAD SPDT 20TSSOP datasheet.pdf
CONN RCPT 13POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MINIMOD DC/DC 5.2V 50W datasheet.pdf
RES 309K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 350V SNAP datasheet.pdf
RES SMD 133K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 1K OHM 1% 0.15W 0705 datasheet.pdf
CONN HEADER 33POS .100 R/ANGLE datasheet.pdf