Sullins Connector Solutions GCB34DYRQ
GCB34DYRQ picture photo
Mfg. Part Number
GCB34DYRQ
Brief Description
CONN CARD EXTEND .050" 34POS
Datasheet Download
GCB34DYRQ.pdf
Availability of GCB34DYRQ
QUANTITY
GCB34DYRQ Order Process
Ship out your order
Specifications of GCB34DYRQ
Internal Part NumberEIS-GCB34DYRQ
GenderFemale
Number of Positions/Bay/Row34
Number of Positions68
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.050" (1.27mm)
FeaturesCard Extender
Mounting TypeBoard Edge, Straddle Mount
TerminationSolder
ColorBlack
Flange FeatureStraddle Mount Opening, Unthreaded, 0.078" (1.98mm)
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GCB34DYRQ
Related LinksGCB3, GCB34DYRQ Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
GCB34DYRQ Details Description
Related parts for GCB34DYRQ
JUMPER-H1506TR/A3048G/H1506TR 3" datasheet.pdf
CONN HEADER PA 3POS SIDE 2MM TIN datasheet.pdf
IC REG BUCK SEPIC ADJ 1.5A 8SOIC datasheet.pdf
RES SMD 1.13K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
HDR STR DR .100 GP datasheet.pdf
IC DETECT/REG 400MA 5.0V SOT89-5 datasheet.pdf
RES 845 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
LCD DISPLAY RGB LED BKLT 20 X 2 datasheet.pdf
T-COUPLE K L=20CM 1M datasheet.pdf
RES 1M OHM 1/2W 0.01% RADIAL datasheet.pdf