Sullins Connector Solutions GCB45DYRN
GCB45DYRN picture photo
Mfg. Part Number
GCB45DYRN
Brief Description
CONN CARD EXTEND .050" 45POS
Datasheet Download
GCB45DYRN.pdf
Availability of GCB45DYRN
QUANTITY
GCB45DYRN Order Process
Ship out your order
Specifications of GCB45DYRN
Internal Part NumberEIS-GCB45DYRN
GenderFemale
Number of Positions/Bay/Row45
Number of Positions90
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.050" (1.27mm)
FeaturesCard Extender
Mounting TypeBoard Edge, Straddle Mount
TerminationSolder
Flange Feature-
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GCB45DYRN
Related LinksGCB4, GCB45DYRN Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
GCB45DYRN Details Description
Related parts for GCB45DYRN
RES SMD 11K OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC FPGA 182 I/O 256UBGA datasheet.pdf
IC FPGA 88 I/O 256FBGA datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 800V 150A DO205AA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 50W datasheet.pdf
RES 56 OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN HDR 21POS 1.27MM SMD R/A datasheet.pdf
RES 330 OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X35MM L-TAB datasheet.pdf
CAP CER 330PF 250V NP0 0805 datasheet.pdf