Sullins Connector Solutions GCB64DYHT
GCB64DYHT picture photo
Mfg. Part Number
GCB64DYHT
Brief Description
CONN EDGECARD 64POS .050 THRUHL
Datasheet Download
GCB64DYHT.pdf
Availability of GCB64DYHT
QUANTITY
GCB64DYHT Order Process
Ship out your order
Specifications of GCB64DYHT
Internal Part NumberEIS-GCB64DYHT
Number of Positions128
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.050" (1.27mm)
Features-
Mounting TypeThrough Hole
TerminationSolder, Staggered
ColorBlack
Flange FeatureFlush Mount, Top Opening, Threaded Insert, 4-40
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GCB64DYHT
Related LinksGCB6, GCB64DYHT Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
GCB64DYHT Details Description
Related parts for GCB64DYHT
CAP CER 10000PF 50V X7R RADIAL datasheet.pdf
Connector Quick Connect Receptacle 18-22 AWG 0.110" (2.79mm) Crimp datasheet.pdf
RES 9K OHM 3W 5% AXIAL datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPDT 2A 32V datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 14POS VERT 3.5MM datasheet.pdf
1MM JMPR LGT 102 TYPE D 15POS datasheet.pdf
OSC XO 40.68MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
POLYSNAP POWER INLET MODULE datasheet.pdf
MOD CBL 25FT REV COILED datasheet.pdf
HAR-BUS HM MEL. TYP B25, AFS 2, datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 6POS WALL MNT SKT datasheet.pdf