Sullins Connector Solutions GCB64DYRN
GCB64DYRN picture photo
Mfg. Part Number
GCB64DYRN
Brief Description
CONN CARD EXTEND .050" 64POS
Datasheet Download
GCB64DYRN.pdf
Availability of GCB64DYRN
QUANTITY
GCB64DYRN Order Process
Ship out your order
Specifications of GCB64DYRN
Internal Part NumberEIS-GCB64DYRN
Number of Positions128
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.050" (1.27mm)
FeaturesCard Extender
Mounting TypeBoard Edge, Straddle Mount
TerminationSolder
ColorBlack
Flange Feature-
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GCB64DYRN
Related LinksGCB6, GCB64DYRN Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
GCB64DYRN Details Description
Related parts for GCB64DYRN
TVS DIODE 78VWM 126VC SMC datasheet.pdf
IC Z8 MCU OTP 16MHZ 44LQFP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP ALUM 120UF 20% 420V SNAP datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 800V 1A DO204AL datasheet.pdf
TRANS PNP 20V 5A SOT89-3 datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 28VIN 5VOUT 50W datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 0.5A 15V OUT datasheet.pdf
0625 PIN-LINE HDR SCRW MACH CONT datasheet.pdf
SWITCHING JUMPER datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X15MM R-TAB T766 datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS BULKHEAD PIN datasheet.pdf