Sullins Connector Solutions GCB66DYHN
GCB66DYHN picture photo
Mfg. Part Number
GCB66DYHN
Brief Description
CONN EDGECARD 66POS .050 THRUHL
Datasheet Download
GCB66DYHN.pdf
Availability of GCB66DYHN
QUANTITY
GCB66DYHN Order Process
Ship out your order
Specifications of GCB66DYHN
Internal Part NumberEIS-GCB66DYHN
Number of Positions132
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.050" (1.27mm)
Features-
Mounting TypeThrough Hole
TerminationSolder, Staggered
ColorBlack
Flange Feature-
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GCB66DYHN
Related LinksGCB6, GCB66DYHN Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
GCB66DYHN Details Description
Related parts for GCB66DYHN
CONN EDGECARD 12POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
SENSOR PRES 10KPA GAUG 5V SIP datasheet.pdf
FIXED IND 4.7UH 336MA 620 MOHM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 75W datasheet.pdf
SWITCH ROTARY SIDE datasheet.pdf
CABLE 2POS FREE - STR SOCKET 15M datasheet.pdf
IC ENCORE MCU 1K FLASH 28SSOP datasheet.pdf
TVS DIODE 14VWM 23.2VC P600 datasheet.pdf
OSC XO 16.384MHZ CMOS SMD datasheet.pdf