Sullins Connector Solutions GCB80DYFN-S1355
GCB80DYFN-S1355 picture photo
Mfg. Part Number
GCB80DYFN-S1355
Brief Description
CONN EDGECARD .050" 80POS SMD
Datasheet Download
GCB80DYFN-S1355.pdf
Availability of GCB80DYFN-S1355
QUANTITY
GCB80DYFN-S1355 Order Process
Ship out your order
Specifications of GCB80DYFN-S1355
Internal Part NumberEIS-GCB80DYFN-S1355
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Number of Positions160
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.050" (1.27mm)
Features-
Mounting TypeSurface Mount
TerminationSolder
Contact Finish Thickness30µin (0.76µm)
Contact TypeCantilever
ColorBlack
Flange Feature-
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GCB80DYFN-S1355
Related LinksGCB80DY, GCB80DYFN-S1355 Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
GCB80DYFN-S1355 Details Description
Related parts for GCB80DYFN-S1355
RES SMD 909 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CAP CER 680PF 200V X7R RADIAL datasheet.pdf
SENSOR 3000PSIS 7/16 UNF 5V 12" datasheet.pdf
TOOL EXTRACTION/LANCE RESET datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 50W datasheet.pdf
POT SLIDE 1M OHM .125W 45MM datasheet.pdf
DIODE ZENER 4.7V 500MW SOD80 datasheet.pdf
SAFETY LIGHT CURTAIN datasheet.pdf
TARGET PIN SMT FLAT FACE datasheet.pdf
Ceramic Capacitors 0.56UF 630V 20% RADIAL datasheet.pdf