Sullins Connector Solutions GCB80DYFR
GCB80DYFR picture photo
Mfg. Part Number
GCB80DYFR
Brief Description
CONN EDGECARD .050" 80POS SMD
Datasheet Download
GCB80DYFR.pdf
Availability of GCB80DYFR
QUANTITY
GCB80DYFR Order Process
Ship out your order
Specifications of GCB80DYFR
Internal Part NumberEIS-GCB80DYFR
Number of Positions160
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.050" (1.27mm)
FeaturesBoard Lock
Mounting TypeSurface Mount
TerminationSolder
ColorBlack
Flange Feature-
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GCB80DYFR
Related LinksGCB8, GCB80DYFR Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
GCB80DYFR Details Description
Related parts for GCB80DYFR
CAP ALUM 2200UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
PNEU HEAD BAR CRIMP 4AWG COPALUM datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS BOX MNT W/SCKT datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 15VIN 24VOUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 100W datasheet.pdf
LED YELLOW CLEAR 1206 SMD datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 24 OHM 0804 datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X35MM L-TAB datasheet.pdf
HEATSINK 36.83X57.6X11.43MM T412 datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf