Sullins Connector Solutions GCB80DYRD
GCB80DYRD picture photo
Mfg. Part Number
GCB80DYRD
Brief Description
CONN CARD EXTEND .050" 80POS
Datasheet Download
GCB80DYRD.pdf
Availability of GCB80DYRD
QUANTITY
GCB80DYRD Order Process
Ship out your order
Specifications of GCB80DYRD
Internal Part NumberEIS-GCB80DYRD
Number of Positions160
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.050" (1.27mm)
FeaturesCard Extender
Mounting TypeBoard Edge, Straddle Mount
TerminationSolder
ColorBlack
Flange FeatureFlush Mount, Top Opening, Unthreaded, 0.125" (3.18mm) Dia
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GCB80DYRD
Related LinksGCB8, GCB80DYRD Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
GCB80DYRD Details Description
Related parts for GCB80DYRD
TRIMMER 500 OHM 0.2W SMD datasheet.pdf
IC SWITCH 10/100 5PORT 128PQFP datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 05VIN 12VOUT datasheet.pdf
CAP TANT 2.2UF 35V 10% 2910 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 75W datasheet.pdf
DISPLAY 590NM YLW 4DIG 0.56 TH datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 50 Position Panel Mount, Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 50 Position Panel Mount, Through Hole Solder datasheet.pdf
RJ45 RA NO SHIELD WITH LED datasheet.pdf
IC FPGA 267 I/O 25K LUT 400VFBGA datasheet.pdf
TV 6C 6#20 SKT RECP datasheet.pdf
CAP 1000 UF 20% 50 V datasheet.pdf