Sullins Connector Solutions GCC10DREF-S734
GCC10DREF-S734 picture photo
Mfg. Part Number
GCC10DREF-S734
Brief Description
CONN EDGECARD 20POS .100 EYELET
Datasheet Download
GCC10DREF-S734.pdf
Availability of GCC10DREF-S734
QUANTITY
GCC10DREF-S734 Order Process
Ship out your order
Specifications of GCC10DREF-S734
Internal Part NumberEIS-GCC10DREF-S734
Series-
PackagingTray
Number of Positions20
Card Thickness0.031" (0.79mm)
Number of Rows2
Pitch0.100" (2.54mm)
Features-
Mounting TypePanel Mount
TerminationSolder Eyelet(s)
Contact Finish Thickness30µin (0.76µm)
Contact TypeFull Bellows
ColorBlack
Flange FeatureTop Mount Opening, Floating Bobbin, 0.116" (2.95mm) Dia
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GCC10DREF-S734
Related LinksGCC10DR, GCC10DREF-S734 Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
GCC10DREF-S734 Details Description
Related parts for GCC10DREF-S734
CABLE TIE REL POLY WR BLK 20.1" datasheet.pdf
IC SWITCH PWR LOSIDE SOT223-4 datasheet.pdf
TVS DIODE 30.8VWM DO204AL datasheet.pdf
HEATSHRINK VTN200 1 1/2 BK 50'SP datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf