Sullins Connector Solutions GCC65DRTS-S93
GCC65DRTS-S93 picture photo
Mfg. Part Number
GCC65DRTS-S93
Brief Description
CONN EDGECARD 130PS DIP .100 SLD
Datasheet Download
GCC65DRTS-S93.pdf
Availability of GCC65DRTS-S93
QUANTITY
GCC65DRTS-S93 Order Process
Ship out your order
Specifications of GCC65DRTS-S93
Internal Part NumberEIS-GCC65DRTS-S93
Series-
PackagingTray
Card TypeNon Specified - Dual Edge
GenderFemale
Number of Positions/Bay/Row65
Number of Positions130
Card Thickness0.093" (2.36mm)
Number of Rows2
Pitch0.100" (2.54mm)
Features-
Mounting TypeThrough Hole
Contact Finish Thickness30µin (0.76µm)
Contact TypeFull Bellows
ColorBlack
Flange FeatureSide Mount Opening, Unthreaded, 0.125" (3.18mm) Dia
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GCC65DRTS-S93
Related LinksGCC65D, GCC65DRTS-S93 Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
GCC65DRTS-S93 Details Description
Related parts for GCC65DRTS-S93
TVS DIODE 40VWM 67.73VC SMC datasheet.pdf
IC OPAMP VFB 200MHZ 8SOIC datasheet.pdf
DIE SET 8AWG datasheet.pdf
CAP TANT 68UF 10V 10% 2917 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 50W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 15POS SKT datasheet.pdf
RES 261 OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf