Murata Electronics North America GCD21BR71H223KA01L
GCD21BR71H223KA01L picture photo
Mfg. Part Number
GCD21BR71H223KA01L
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 0.022UF 50V X7R 0805
Datasheet Download
GCD21BR71H223KA01L.pdf
Availability of GCD21BR71H223KA01L
QUANTITY
GCD21BR71H223KA01L Order Process
Ship out your order
Specifications of GCD21BR71H223KA01L
Internal Part NumberEIS-GCD21BR71H223KA01L
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesGCD
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.022µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsAutomotive
RatingsAEC-Q200
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.049" (1.25mm)
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GCD21BR71H223KA01L
Related LinksGCD21BR71, GCD21BR71H223KA01L Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GCD21BR71H223KA01L Details Description
Related parts for GCD21BR71H223KA01L
JUMPER-H1503TR/A3048N/H1503TR 6" datasheet.pdf
FIXED IND 3.9NH 700MA 80 MOHM datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 3A 125V datasheet.pdf
HEATSINK SSR 2.0DEG C/W DIN MNT datasheet.pdf
IC REG LDO 1.5V 0.2A 6LFCSP-UD datasheet.pdf
CAP FILM 1000PF 20% 1.5KVDC RAD datasheet.pdf
HOOK-UP SOLID 28AWG WHITE 100' datasheet.pdf
FIXED IND 390NH 290MA 1.5 OHM datasheet.pdf
350 TB RIS CLA SOLID 2ND datasheet.pdf
RES 1.24M OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf