Murata Electronics North America GCJ32DR72J153KXJ1L
GCJ32DR72J153KXJ1L picture photo
Mfg. Part Number
GCJ32DR72J153KXJ1L
Brief Description
CAP CER 0.015UF 630V X7R 1210
Datasheet Download
GCJ32DR72J153KXJ1L.pdf
Availability of GCJ32DR72J153KXJ1L
QUANTITY
GCJ32DR72J153KXJ1L Order Process
Ship out your order
Specifications of GCJ32DR72J153KXJ1L
Internal Part NumberEIS-GCJ32DR72J153KXJ1L
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductGCJ Series MLCCs
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.015µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated630V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.079" (2.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GCJ32DR72J153KXJ1L
Related LinksGCJ32DR72, GCJ32DR72J153KXJ1L Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GCJ32DR72J153KXJ1L Details Description
Related parts for GCJ32DR72J153KXJ1L
BOARD TERM TURRET MINI 50POS datasheet.pdf
RES SMD 52.3K OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
BOARD PROGRAMMING SOCKET ST7 datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 24V datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf
CONN HEADER 8POS 1.27MM SNGL SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 200W datasheet.pdf