Murata Electronics North America GCM0335C1E110JD03D
GCM0335C1E110JD03D picture photo
Mfg. Part Number
GCM0335C1E110JD03D
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 11PF 25V NP0 0201
Datasheet Download
GCM0335C1E110JD03D.pdf
Availability of GCM0335C1E110JD03D
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
GCM0335C1E110JD03D Order Process
Ship out your order
Specifications of GCM0335C1E110JD03D
Internal Part NumberEIS-GCM0335C1E110JD03D
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLGR,GC,GN Series 30/May/2012
Standard Package15,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesGCM
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance11pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsAutomotive
RatingsAEC-Q200
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GCM0335C1E110JD03D
Related LinksGCM0335C1, GCM0335C1E110JD03D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GCM0335C1E110JD03D Details Description
Related parts for GCM0335C1E110JD03D
TERM BLOCK PLUG 36POS STR 3.5MM datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 0.4VA 28V datasheet.pdf
RES SMD 9.31K OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC EEPROM 2KBIT 400KHZ 8SOIC datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 50A TO-263-3 datasheet.pdf
RES SMD 249 OHM 1% 2W 2512 datasheet.pdf
RES 88.7 OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 1.69KOHM 0.05% 1/4W 1206 datasheet.pdf
FIXED IND 5.6MH 270MA 9.45 OHM datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 200 OHM 0804 datasheet.pdf
DIODE ZENER 100V 1.3W DO41 datasheet.pdf
CAP FILM 24NF 5% 630VDC RAD datasheet.pdf