Murata Electronics North America GCM0335C1E1R4CD03D
GCM0335C1E1R4CD03D picture photo
Mfg. Part Number
GCM0335C1E1R4CD03D
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 1.4PF 25V NP0 0201
Datasheet Download
GCM0335C1E1R4CD03D.pdf
Availability of GCM0335C1E1R4CD03D
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
GCM0335C1E1R4CD03D Order Process
Ship out your order
Specifications of GCM0335C1E1R4CD03D
Internal Part NumberEIS-GCM0335C1E1R4CD03D
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLGR,GC,GN Series 30/May/2012
Standard Package15,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesGCM
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1.4pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsAutomotive
RatingsAEC-Q200
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GCM0335C1E1R4CD03D
Related LinksGCM0335C1, GCM0335C1E1R4CD03D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GCM0335C1E1R4CD03D Details Description
Related parts for GCM0335C1E1R4CD03D
CAP ALUM 10UF 20% 63V SMD datasheet.pdf
CAP TANT 6.8UF 16V 10% 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .156 EXTEND datasheet.pdf
RES 68 OHM 0.4W 5% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 6A 125V datasheet.pdf
OSC SO 200.000MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf
MOD CORD REVERSED 6-6 BLACK 7' datasheet.pdf
RES SMD 2.15K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
EMITTER IR 850NM 1.2A STAR datasheet.pdf
CONN PLUG 29POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf