Murata Electronics North America GCM0335C1E1R4CD03D
GCM0335C1E1R4CD03D picture photo
Mfg. Part Number
GCM0335C1E1R4CD03D
Brief Description
CAP CER 1.4PF 25V NP0 0201
Datasheet Download
GCM0335C1E1R4CD03D.pdf
Availability of GCM0335C1E1R4CD03D
QUANTITY
GCM0335C1E1R4CD03D Order Process
Ship out your order
Specifications of GCM0335C1E1R4CD03D
Internal Part NumberEIS-GCM0335C1E1R4CD03D
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1.4pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GCM0335C1E1R4CD03D
Related LinksGCM0335C1, GCM0335C1E1R4CD03D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GCM0335C1E1R4CD03D Details Description
Related parts for GCM0335C1E1R4CD03D
ASSY 80 POS ME .050 VRT SNG ML datasheet.pdf
CONN SPRING CONT 04 POS .137 SMD datasheet.pdf
CONN HOOD D-SUB 25POS PLASTIC datasheet.pdf
CARDEDGE 26POS DUAL .100 GREEN datasheet.pdf
IC GATE DRIVER 9A 8-SOIC datasheet.pdf
FIXED IND 10UH 4.3A 50 MOHM SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X25MM XCUT T766 datasheet.pdf
ALZ RELAY 1 FORM A 18V datasheet.pdf
55A CABLE/SINGLE WALL datasheet.pdf