Murata Electronics North America GCM0335C1E3R3CD03D
GCM0335C1E3R3CD03D picture photo
Mfg. Part Number
GCM0335C1E3R3CD03D
Brief Description
CAP CER 3.3PF 25V NP0 0201
Datasheet Download
GCM0335C1E3R3CD03D.pdf
Availability of GCM0335C1E3R3CD03D
QUANTITY
GCM0335C1E3R3CD03D Order Process
Ship out your order
Specifications of GCM0335C1E3R3CD03D
Internal Part NumberEIS-GCM0335C1E3R3CD03D
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3.3pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GCM0335C1E3R3CD03D
Related LinksGCM0335C1, GCM0335C1E3R3CD03D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GCM0335C1E3R3CD03D Details Description
Related parts for GCM0335C1E3R3CD03D
IC LI-ION PWR MGMT 1CELL 56QFN datasheet.pdf
IC RESET MPU LOW PWR SOT23-5 datasheet.pdf
FIXED IND 4.7NH 590MA 170 MOHM datasheet.pdf
IC BUFF/DVR TRI-ST HEX 16SOIC datasheet.pdf
IC SRAM 4.5MBIT 183MHZ 165CABGA datasheet.pdf
RES SMD 196 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN TERM BLK FEED THRU ORG 6MM datasheet.pdf
CONN RCPT 100POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
ACCY MOUNT HDWR 3INCH MAST datasheet.pdf
IC REG LDO 1.7V 0.15A SNT6A datasheet.pdf