Murata Electronics North America GCM0335C1ER30BD03D
GCM0335C1ER30BD03D picture photo
Mfg. Part Number
GCM0335C1ER30BD03D
Brief Description
CAP CER 0.30PF 25V NP0 0201
Datasheet Download
GCM0335C1ER30BD03D.pdf
Availability of GCM0335C1ER30BD03D
QUANTITY
GCM0335C1ER30BD03D Order Process
Ship out your order
Specifications of GCM0335C1ER30BD03D
Internal Part NumberEIS-GCM0335C1ER30BD03D
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.30pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GCM0335C1ER30BD03D
Related LinksGCM0335C1, GCM0335C1ER30BD03D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GCM0335C1ER30BD03D Details Description
Related parts for GCM0335C1ER30BD03D
KEYPAD 16KEY 2OF 7 CODE BLK datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 50V 16A TO220AC datasheet.pdf
RES SMD 681 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
FAN IMP MTRZD 101X51.7MM 12VDC datasheet.pdf
SENS PROX M18 7MM DC2W-NO datasheet.pdf
CONN PLUG 20POS .5MM DUAL SMT datasheet.pdf
RES 249K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES 117 OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 25V SMD datasheet.pdf