Murata Electronics North America GCM0335C1ER50BD03D
GCM0335C1ER50BD03D picture photo
Mfg. Part Number
GCM0335C1ER50BD03D
Brief Description
CAP CER 0.50PF 25V NP0 0201
Datasheet Download
GCM0335C1ER50BD03D.pdf
Availability of GCM0335C1ER50BD03D
QUANTITY
GCM0335C1ER50BD03D Order Process
Ship out your order
Specifications of GCM0335C1ER50BD03D
Internal Part NumberEIS-GCM0335C1ER50BD03D
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.50pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GCM0335C1ER50BD03D
Related LinksGCM0335C1, GCM0335C1ER50BD03D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GCM0335C1ER50BD03D Details Description
Related parts for GCM0335C1ER50BD03D
RES SMD 47.5KOHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN COUPLER RCPT FC-FC SIMPLEX datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC DRIVER LO/HI SIDE OCTAL 28SOI datasheet.pdf
EVAL BOARD FOR LMX25312080 datasheet.pdf
CAP ALUM 180UF 20% 420V SNAP datasheet.pdf
CAP CER 1.5UF 50V X7R 1210 datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X25MM R-TAB T412 datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 5V 3W datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 10% 15V 2711 datasheet.pdf
CAP CER 750PF 25V NP0 0805 datasheet.pdf
RES SMD 6.98K OHM 1% 1W MELF datasheet.pdf