Murata Electronics North America GCM0335C1ER50CD03D
GCM0335C1ER50CD03D picture photo
Mfg. Part Number
GCM0335C1ER50CD03D
Brief Description
CAP CER 0.50PF 25V NP0 0201
Datasheet Download
GCM0335C1ER50CD03D.pdf
Availability of GCM0335C1ER50CD03D
QUANTITY
GCM0335C1ER50CD03D Order Process
Ship out your order
Specifications of GCM0335C1ER50CD03D
Internal Part NumberEIS-GCM0335C1ER50CD03D
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.50pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GCM0335C1ER50CD03D
Related LinksGCM0335C1, GCM0335C1ER50CD03D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GCM0335C1ER50CD03D Details Description
Related parts for GCM0335C1ER50CD03D
CONN EDGECARD 86POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
COVER ABS FOR PB-1562 datasheet.pdf
XFRMR LAMINATED 2.4VA THRU HOLE datasheet.pdf
CONN HEADER SMD GOLD 36POS datasheet.pdf
HEX STANDOFF M4 NYLON 16MM datasheet.pdf
RES 4.3 OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
LED EASYWHT WARM WHT 3000K 2SMD datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK R/A datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X10MM XCUT T412 datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X15MM L-TAB datasheet.pdf
MICRO 9C S 24" WHT JACKS datasheet.pdf