Murata Electronics North America GCM0335C1ER70CD03D
GCM0335C1ER70CD03D picture photo
Mfg. Part Number
GCM0335C1ER70CD03D
Brief Description
CAP CER 0.70PF 25V NP0 0201
Datasheet Download
GCM0335C1ER70CD03D.pdf
Availability of GCM0335C1ER70CD03D
QUANTITY
GCM0335C1ER70CD03D Order Process
Ship out your order
Specifications of GCM0335C1ER70CD03D
Internal Part NumberEIS-GCM0335C1ER70CD03D
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.70pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GCM0335C1ER70CD03D
Related LinksGCM0335C1, GCM0335C1ER70CD03D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GCM0335C1ER70CD03D Details Description
Related parts for GCM0335C1ER70CD03D
RES SMD 47 OHM 5% 1W 2512 datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPST 10A 18V datasheet.pdf
IC OPAMP GP 1.1MHZ RRO TSOT23-5 datasheet.pdf
IC GATE AND 4CH 2-INP 14-TSSOP datasheet.pdf
RES SMD 46.4 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 17POS 3.81MM datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 7POS R/A 7.62MM datasheet.pdf
IC CLK BUFFER 1:2 1.5GHZ 8TSSOP datasheet.pdf
CONN RCPT 9POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
CONN INLINE PLUG 4PIN SLD CUP datasheet.pdf
BATTERY CHARGER 12VDC 800MA datasheet.pdf