Murata Electronics North America GCM033R71C332K
GCM033R71C332K picture photo
Mfg. Part Number
GCM033R71C332K
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Chip Monolithic Ceramic Capacitor 0201 X7R 3.3nF 16V
Datasheet Download
GCM033R71C332K.pdf
Availability of GCM033R71C332K
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
GCM033R71C332K Order Process
Ship out your order
Specifications of GCM033R71C332K
Internal Part NumberEIS-GCM033R71C332K
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship GCM033R71C332K today.
SeriesGCM033R7
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeORIGINAL
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-GCM033R71C332K
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksGCM033R, GCM033R71C332K Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GCM033R71C332K Details Description
Related parts for GCM033R71C332K
CABLE FAST SCSI1-SCSI2 UL2919 datasheet.pdf
FIXED IND 3.9UH 850MA 310 MOHM datasheet.pdf
LCD GRAPIC DISPL 240X128 WHT/GRE datasheet.pdf
CONN WASHER SIZE 2 INSULATE BLK datasheet.pdf
ENCL FLOOR STAND ST 12X8X6" GREY datasheet.pdf
CONN RCPT 22 POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
CABLE 37COND 22AWG SHLD 500' datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE 4PDT 6A 115V datasheet.pdf
XFRMR LAMINATED 2.4VA THRU HOLE datasheet.pdf
HAR-BUS HM MEL., TYP AB 19, AFS datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 25 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
IC REG LDO 1V 0.2A 6DFPN datasheet.pdf