Murata Electronics North America GCM033R71E152K
GCM033R71E152K picture photo
Mfg. Part Number
GCM033R71E152K
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Chip Monolithic Ceramic Capacitor 0201 X7R 1.5nF 25V
Datasheet Download
GCM033R71E152K.pdf
Availability of GCM033R71E152K
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
GCM033R71E152K Order Process
Ship out your order
Specifications of GCM033R71E152K
Internal Part NumberEIS-GCM033R71E152K
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship GCM033R71E152K today.
SeriesGCM033R7
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeORIGINAL
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-GCM033R71E152K
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksGCM033R, GCM033R71E152K Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GCM033R71E152K Details Description
Related parts for GCM033R71E152K
IC OPAMP GP 4.7MHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 1KV X7R RADIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .156 EYELET datasheet.pdf
CONN SMA PLUG R/A 50 OHM SOLDER datasheet.pdf
Connector Receptacle Firewire (IEEE 1394) 6 Position Surface Mount, Right Angle, Horizontal datasheet.pdf
RES 34K OHM 1/20W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 3.9UF 10% 50V AXIAL datasheet.pdf
LED CXA1512 8.9MM WHT datasheet.pdf
TERM BLOCK HEADER datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .100" datasheet.pdf