Sullins Connector Solutions GCM12DTAN-S189
GCM12DTAN-S189 picture photo
Mfg. Part Number
GCM12DTAN-S189
Brief Description
CONN EDGECARD 24POS R/A .156 SLD
Datasheet Download
GCM12DTAN-S189.pdf
Availability of GCM12DTAN-S189
QUANTITY
GCM12DTAN-S189 Order Process
Ship out your order
Specifications of GCM12DTAN-S189
Internal Part NumberEIS-GCM12DTAN-S189
Number of Positions24
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.156" (3.96mm)
Features-
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
Contact Finish Thickness30µin (0.76µm)
Contact TypeLoop Bellows
ColorBlack
Flange Feature-
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
Material - InsulationPolyamide (PA9T)
Read OutDual
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GCM12DTAN-S189
Related LinksGCM12DT, GCM12DTAN-S189 Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
GCM12DTAN-S189 Details Description
Related parts for GCM12DTAN-S189
IC MCU 8BIT 3.5KB OTP 28QFN datasheet.pdf
IC REG BST ADJ/PROG SYNC 10UMAX datasheet.pdf
IC REG LDO 2.6V 0.5A 6MLF datasheet.pdf
CONN EDGECARD 170PS R/A .050 SLD datasheet.pdf
KEYPAD LEGEND TILE PROGRAM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 100W datasheet.pdf
CONN RCPT 39POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
74 DIA NYLON CABLE TIE X100 datasheet.pdf
OSC MEMS 33.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CAP FILM 1400VDC 0.0082UF RADIAL datasheet.pdf
CAP FILM 0.039UF 10% 250VDC RDL datasheet.pdf