Murata Electronics North America GCM1555C1H100FZ015
GCM1555C1H100FZ015 picture photo
Mfg. Part Number
GCM1555C1H100FZ015
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Capacitors Inductors Filters...
Datasheet Download
GCM1555C1H100FZ015.pdf
Availability of GCM1555C1H100FZ015
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
GCM1555C1H100FZ015 Order Process
Ship out your order
Specifications of GCM1555C1H100FZ015
Internal Part NumberEIS-GCM1555C1H100FZ015
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship GCM1555C1H100FZ015 today.
SeriesGCM1555C1H
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeOriginal
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-GCM1555C1H100FZ015
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksGCM1555C1, GCM1555C1H100FZ015 Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GCM1555C1H100FZ015 Details Description
Related parts for GCM1555C1H100FZ015
BIT TORX T8 1.97" datasheet.pdf
CONVERT DC/DC +/-12V 250MA THRU datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 26POS SKT datasheet.pdf
21.84MM X 25.4MM 1=25/PK datasheet.pdf
FIXED IND 0.9NH 700MA 120 MOHM datasheet.pdf
VARISTOR 610V 6.5KA DISC 14MM datasheet.pdf
LUG COPPER 2 HOLE datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X9.5MM XCUT datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 10% 15V 2214 datasheet.pdf
SAFETY LIGHT CURTAIN datasheet.pdf
CONN BACKSHELL ADPT SZ 25 J M37 datasheet.pdf
470UF 25V 10X12,5 datasheet.pdf