Murata Electronics North America GCM1555C1H390JZ13D
GCM1555C1H390JZ13D picture photo
Mfg. Part Number
GCM1555C1H390JZ13D
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Ceramic Capacitors 39PF 50V 5% NP0 0402
Datasheet Download
GCM1555C1H390JZ13D.pdf
Availability of GCM1555C1H390JZ13D
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
GCM1555C1H390JZ13D Order Process
Ship out your order
Specifications of GCM1555C1H390JZ13D
Internal Part NumberEIS-GCM1555C1H390JZ13D
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship GCM1555C1H390JZ13D today.
SeriesGCM1555C1H
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeOriginal
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-GCM1555C1H390JZ13D
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksGCM1555C1, GCM1555C1H390JZ13D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GCM1555C1H390JZ13D Details Description
Related parts for GCM1555C1H390JZ13D
RES SMD 16.2KOHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 3A 125V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 55POS SKT datasheet.pdf
IC ADC 14BIT SPI/SRL 125M 48LQFN datasheet.pdf
FIXED IND 68UH 7.5A 27.3 MOHM datasheet.pdf
TERMINAL ZDU 2.5/2X2AN/LD- datasheet.pdf
1-3/4" ADHESIVE BACKED RACEWAY 6 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 21 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
CAP FILM 1.5NF 3.5% 2000VDC RAD datasheet.pdf