Murata Electronics North America GCM1555C1H8R6DZ13D
GCM1555C1H8R6DZ13D picture photo
Mfg. Part Number
GCM1555C1H8R6DZ13D
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Ceramic Capacitors 8.6PF 50V NP0 0402
Datasheet Download
GCM1555C1H8R6DZ13D.pdf
Availability of GCM1555C1H8R6DZ13D
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
GCM1555C1H8R6DZ13D Order Process
Ship out your order
Specifications of GCM1555C1H8R6DZ13D
Internal Part NumberEIS-GCM1555C1H8R6DZ13D
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship GCM1555C1H8R6DZ13D today.
SeriesGCM1555C1H
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeOriginal
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-GCM1555C1H8R6DZ13D
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksGCM1555C1, GCM1555C1H8R6DZ13D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GCM1555C1H8R6DZ13D Details Description
Related parts for GCM1555C1H8R6DZ13D
AC/DC CONVERTER 12V 55W datasheet.pdf
RES SMD 5.6 OHM 5% 1/2W 1210 datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 0.4VA 20V datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 4POS CBL MNT PINS datasheet.pdf
CAP CER 0.33UF 50V X7R 1812 datasheet.pdf
OPTOISO 3.75KV GATE DRIVER 6SO datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 50W datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 61POS PIN datasheet.pdf
YELLOW TOGGLE STAND LEVER SLEEVE datasheet.pdf
OSC VCTCXO 40.000MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf
LED XLAMP NEUTRAL WHT 4500K 2SMD datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 9POS INLINE SKT datasheet.pdf