Sullins Connector Solutions GCM15DRSN-S664
GCM15DRSN-S664 picture photo
Mfg. Part Number
GCM15DRSN-S664
Brief Description
CONN EDGECARD 30POS DIP .156 SLD
Datasheet Download
GCM15DRSN-S664.pdf
Availability of GCM15DRSN-S664
QUANTITY
GCM15DRSN-S664 Order Process
Ship out your order
Specifications of GCM15DRSN-S664
Internal Part NumberEIS-GCM15DRSN-S664
Number of Positions30
Card Thickness0.125" (3.18mm)
Number of Rows2
Pitch0.156" (3.96mm)
Features-
Mounting TypeThrough Hole
TerminationSolder
ColorBlack
Flange Feature-
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GCM15DRSN-S664
Related LinksGCM15DR, GCM15DRSN-S664 Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
GCM15DRSN-S664 Details Description
Related parts for GCM15DRSN-S664
DIE SET SDE PREMIUM RG59/62 datasheet.pdf
Connector Eurostyle Terminal Strip Strip 7 Circuit 0.472" (12.00mm) datasheet.pdf
CAP CER 0.47UF 630V X7R 3640 datasheet.pdf
MOSFET P-CH 30V 6.4A 1212-8 datasheet.pdf
FIXED IND 2UH 23A 2.9 MOHM SMD datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 3.3VIN 09VOUT datasheet.pdf
RELAY CONTACTOR 3PST 20A 24V datasheet.pdf
CAP ALUM 1800UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 25W datasheet.pdf
CONN FPC BOTTOM 11POS 1.00MM R/A datasheet.pdf
FIXED IND 1.2UH 230MA 1.2 OHM datasheet.pdf