Murata Electronics North America GCM1885C1H332JA16D
GCM1885C1H332JA16D picture photo
Mfg. Part Number
GCM1885C1H332JA16D
Brief Description
CAP CER 3300PF 50V NP0 0603
Datasheet Download
GCM1885C1H332JA16D.pdf
Availability of GCM1885C1H332JA16D
QUANTITY
GCM1885C1H332JA16D Order Process
Ship out your order
Specifications of GCM1885C1H332JA16D
Internal Part NumberEIS-GCM1885C1H332JA16D
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductGCM Series Capacitors
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3300pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GCM1885C1H332JA16D
Related LinksGCM1885C1, GCM1885C1H332JA16D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GCM1885C1H332JA16D Details Description
Related parts for GCM1885C1H332JA16D
2MM LED CBI INDICATOR BI-LEVEL datasheet.pdf
IC OPAMP BUFFER 2.5MHZ 20TSSOP datasheet.pdf
IC DUAL 4-IN MUX 3-ST 16SSOP datasheet.pdf
IC 12-BIT GEN/CHKER 16DIP datasheet.pdf
CONN RCPT 9POS WALL MT W/SCKT datasheet.pdf
RES 14K OHM 1% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
SC-SMT 3.81/11/135G 3.2SN BK datasheet.pdf
ACCES MULTIPLE SEAL PG 16 datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X15MM R-TAB datasheet.pdf
HD 38999 121C 121#23 PIN RECP datasheet.pdf
CTV 46C MIXED SKT RECP datasheet.pdf
2200UF 10V 12.5X20 85C RAD datasheet.pdf