Murata Electronics North America GCM1885C1H3R4CA16D
GCM1885C1H3R4CA16D picture photo
Mfg. Part Number
GCM1885C1H3R4CA16D
Brief Description
CAP CER 3.4PF 50V NP0 0603
Datasheet Download
GCM1885C1H3R4CA16D.pdf
Availability of GCM1885C1H3R4CA16D
QUANTITY
GCM1885C1H3R4CA16D Order Process
Ship out your order
Specifications of GCM1885C1H3R4CA16D
Internal Part NumberEIS-GCM1885C1H3R4CA16D
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3.4pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GCM1885C1H3R4CA16D
Related LinksGCM1885C1, GCM1885C1H3R4CA16D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GCM1885C1H3R4CA16D Details Description
Related parts for GCM1885C1H3R4CA16D
PIN RCPT .015/.020 DIA 0552-1 SR datasheet.pdf
TVS DIODE 16.2VWM 29.1VC SMD datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 5A 120V datasheet.pdf
IC REG LDO 4.75V 0.2A SOT23-5 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 25W datasheet.pdf
Z TYPE WIRE PUSH ON WIRE MARKER datasheet.pdf
RES 450K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 680NH 1.555A 150 MOHM datasheet.pdf
OSC PROG 1.8V CMOS 20PPM 3.2X5MM datasheet.pdf