Murata Electronics North America GCM1885C2AR80CA16D
GCM1885C2AR80CA16D picture photo
Mfg. Part Number
GCM1885C2AR80CA16D
Brief Description
CAP CER 0.80PF 100V NP0 0603
Datasheet Download
GCM1885C2AR80CA16D.pdf
Availability of GCM1885C2AR80CA16D
QUANTITY
GCM1885C2AR80CA16D Order Process
Ship out your order
Specifications of GCM1885C2AR80CA16D
Internal Part NumberEIS-GCM1885C2AR80CA16D
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.80pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GCM1885C2AR80CA16D
Related LinksGCM1885C2, GCM1885C2AR80CA16D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GCM1885C2AR80CA16D Details Description
Related parts for GCM1885C2AR80CA16D
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 12V 6W datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 5A 125V datasheet.pdf
IC REG LDO 9V 0.1A 8SOIC datasheet.pdf
FAN AXIAL 80X20MM 24VDC WIRE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 400W datasheet.pdf
CAP TANT 330UF 20V 20% 2917 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 8V 100W datasheet.pdf
FIXED IND 1.8UH 217MA 950 MOHM datasheet.pdf
IC TXRX RS485/422 ESD 8UMAX datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X25MM XCUT datasheet.pdf
CONN RCPT 26POS WALL MNT SKT datasheet.pdf
Connector Receptacle, Bottom Entry 30 Position 0.050" (1.27mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf