Murata Electronics North America GCM21BR70J106KE22L
GCM21BR70J106KE22L picture photo
Mfg. Part Number
GCM21BR70J106KE22L
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 10UF 6.3V X7R 0805
Datasheet Download
GCM21BR70J106KE22L.pdf
Availability of GCM21BR70J106KE22L
QUANTITY
GCM21BR70J106KE22L Order Process
Ship out your order
Specifications of GCM21BR70J106KE22L
Internal Part NumberEIS-GCM21BR70J106KE22L
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductGCM Series Capacitors
Standard Package3,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesGCM
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance10µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated6.3V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsAutomotive
RatingsAEC-Q200
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.055" (1.40mm)
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GCM21BR70J106KE22L
Related LinksGCM21BR70, GCM21BR70J106KE22L Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GCM21BR70J106KE22L Details Description
Related parts for GCM21BR70J106KE22L
CABLE TIE LIGHT HEAVY BLK 15.3" datasheet.pdf
CONN RCPT 16POS .156 GOLD datasheet.pdf
DIRECTIONAL COUPLER 1960MHZ 0603 datasheet.pdf
IC I/O EXPANDER I2C 16B 24SSOP datasheet.pdf
TVS DIODE 17VWM 27.6VC SMPC datasheet.pdf
OPTOISO 5KV 2CH OPEN COLL 8SO datasheet.pdf
GASKET FAB/FOAM 10X457.2MM RECT datasheet.pdf
MACHINE SCREW HEX 4-40 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 6POS SKT datasheet.pdf