Murata Electronics North America GCM21BR71E474KA37L
GCM21BR71E474KA37L picture photo
Mfg. Part Number
GCM21BR71E474KA37L
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Capacitors Inductors Filters...
Datasheet Download
GCM21BR71E474KA37L.pdf
Availability of GCM21BR71E474KA37L
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
GCM21BR71E474KA37L Order Process
Ship out your order
Specifications of GCM21BR71E474KA37L
Internal Part NumberEIS-GCM21BR71E474KA37L
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship GCM21BR71E474KA37L today.
SeriesGCM21BR71E
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeCall
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-GCM21BR71E474KA37L
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksGCM21BR71, GCM21BR71E474KA37L Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GCM21BR71E474KA37L Details Description
Related parts for GCM21BR71E474KA37L
CONN RECEPT PIN .015-.022" .100" datasheet.pdf
IC AUTO TIME SET 18-SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC DGTL AUD LIPSYNC DELAY 16VQFN datasheet.pdf
CONN RCPT 21POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 11 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
224W221-25-G03-0 datasheet.pdf
IND PRESS TO TEST CLEAR TRANSP datasheet.pdf
REC HSG LOW PROFILE EI 3P datasheet.pdf
RES SMD 0.274 OHM 1% 1W 0612 datasheet.pdf