Sullins Connector Solutions GCM22DRMI
GCM22DRMI picture photo
Mfg. Part Number
GCM22DRMI
Brief Description
CONN EDGECARD 44POS .156 SQ WW
Datasheet Download
GCM22DRMI.pdf
Availability of GCM22DRMI
QUANTITY
GCM22DRMI Order Process
Ship out your order
Specifications of GCM22DRMI
Internal Part NumberEIS-GCM22DRMI
Number of Positions44
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.156" (3.96mm)
Features-
Mounting TypeThrough Hole
TerminationWire Wrap
Contact Finish Thickness30µin (0.76µm)
Contact TypeLoop Bellows
ColorBlack
Flange FeatureTop Mount Opening, Threaded Insert, 4-40
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GCM22DRMI
Related LinksGCM2, GCM22DRMI Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
GCM22DRMI Details Description
Related parts for GCM22DRMI
IC OPAMP GP 155KHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
REG SW 3.3V/5VIN 3A ADJ T/H datasheet.pdf
TVS DIODE 128VWM 207VC 1.5KE datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 2700K 2SMD datasheet.pdf
TERM BLOCK RCPT 25POS R/A 3.81MM datasheet.pdf
STRIP CON datasheet.pdf
CONN COUPLER RCPT SC-SC DUPLEX datasheet.pdf
SWITCH ROTARY SP12T datasheet.pdf
FIXED IND 6.8UH 210MA 2.2 OHM datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X35MM R-TAB T412 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 21POS CABLE SKT datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 9 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf