Sullins Connector Solutions GCM30DTBT-S189
GCM30DTBT-S189 picture photo
Mfg. Part Number
GCM30DTBT-S189
Brief Description
CONN EDGECARD 60POS R/A .156 SLD
Datasheet Download
GCM30DTBT-S189.pdf
Availability of GCM30DTBT-S189
QUANTITY
GCM30DTBT-S189 Order Process
Ship out your order
Specifications of GCM30DTBT-S189
Internal Part NumberEIS-GCM30DTBT-S189
Number of Positions60
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.156" (3.96mm)
Features-
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
Contact Finish Thickness30µin (0.76µm)
Contact TypeLoop Bellows
ColorBlack
Flange FeatureFlush Mount, Top Opening, Threaded Insert, 4-40
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GCM30DTBT-S189
Related LinksGCM30DT, GCM30DTBT-S189 Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
GCM30DTBT-S189 Details Description
Related parts for GCM30DTBT-S189
RES SMD 36K OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN JACK STEREO 3POS 3.5MM R/A datasheet.pdf
TOOL FOR 30POS FPC CORE WIRE datasheet.pdf
RES SMD 137 OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP MICA 150PF 1% 100V 1210 datasheet.pdf
CAP CER 4.7UF 16V Y5V RADIAL datasheet.pdf
CAP FILM 47UF 10% 1.1KVDC SCREW datasheet.pdf
TVS DIODE 2CSP datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 10POS 5.08MM datasheet.pdf
TERMINAL BLOCK datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 25 Circuit 0.433" (11.00mm) datasheet.pdf