Sullins Connector Solutions GCM30DTMH-S189
GCM30DTMH-S189 picture photo
Mfg. Part Number
GCM30DTMH-S189
Brief Description
CONN EDGECARD 60POS R/A .156 SLD
Datasheet Download
GCM30DTMH-S189.pdf
Availability of GCM30DTMH-S189
QUANTITY
GCM30DTMH-S189 Order Process
Ship out your order
Specifications of GCM30DTMH-S189
Internal Part NumberEIS-GCM30DTMH-S189
Number of Positions60
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.156" (3.96mm)
Features-
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
Contact Finish Thickness30µin (0.76µm)
Contact TypeLoop Bellows
ColorBlack
Flange FeatureTop Mount Opening, Unthreaded, 0.125" (3.18mm) Dia
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GCM30DTMH-S189
Related LinksGCM30DT, GCM30DTMH-S189 Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
GCM30DTMH-S189 Details Description
Related parts for GCM30DTMH-S189
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
CONN HEADER 16POS 3MM STR SMD AU datasheet.pdf
IC VREF SHUNT ADJ SOT23-3 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 12A SC70-6 datasheet.pdf
RES SMD 0.022 OHM 1W 1206 WIDE datasheet.pdf
CAP TANT 0.068UF 5% 50V AXIAL datasheet.pdf
LED XLAMP CXA2520 19MM WHT datasheet.pdf
CT CABLES 3METER datasheet.pdf
IC VOLT DET TIME DLY 4.4V 4-USPN datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X10MM L-TAB datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 41POS CABLE SKT datasheet.pdf