Murata Electronics North America GCM319R11H103KD01D 1206-103K
GCM319R11H103KD01D   1206-103K picture photo
Mfg. Part Number
GCM319R11H103KD01D 1206-103K
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Capacitors Inductors Filters...
Datasheet Download
GCM319R11H103KD01D 1206-103K.pdf
Availability of GCM319R11H103KD01D 1206-103K
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
GCM319R11H103KD01D 1206-103K Order Process
Ship out your order
Specifications of GCM319R11H103KD01D 1206-103K
Internal Part NumberEIS-GCM319R11H103KD01D 1206-103K
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship GCM319R11H103KD01D 1206-103K today.
SeriesGCM319R11H103KD01D
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeOriginal
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-GCM319R11H103KD01D 1206-103K
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
GCM319R11H103KD01D 1206-103K Details Description
Related parts for GCM319R11H103KD01D 1206-103K
VARISTOR 198V 800A DISC 5MM datasheet.pdf
RELAY TELECOM DPDT 2A 1.5V datasheet.pdf
IC SRAM 64KBIT 35NS 84PLCC datasheet.pdf
TRIMMER 20 OHM 1W PC PIN datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 22 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
IC RC FILTER NETWORK 8CH 16HXSON datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 33W datasheet.pdf
RES SMD 261 OHM 0.1% 0.15W 0705 datasheet.pdf
CAP ALUM 2700UF 20% 400V SCREW datasheet.pdf
FIXED IND 8.2NH 600MA 130 MOHM datasheet.pdf
CAP CER 1.1PF 25V NP0 0402 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 5POS JAM NUT PIN datasheet.pdf