Murata Electronics North America GCM31ML81H104KA37L
GCM31ML81H104KA37L picture photo
Mfg. Part Number
GCM31ML81H104KA37L
Brief Description
CAP CER 0.1UF 50V X8L 1206
Datasheet Download
GCM31ML81H104KA37L.pdf
Availability of GCM31ML81H104KA37L
QUANTITY
GCM31ML81H104KA37L Order Process
Ship out your order
Specifications of GCM31ML81H104KA37L
Internal Part NumberEIS-GCM31ML81H104KA37L
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductGCM Series Capacitors
Standard Package3,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.1µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientX8L
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.049" (1.25mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GCM31ML81H104KA37L
Related LinksGCM31ML81, GCM31ML81H104KA37L Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GCM31ML81H104KA37L Details Description
Related parts for GCM31ML81H104KA37L
FUSE HOLDER CART 250V 6.3A PCB datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 125MA 8SOIC datasheet.pdf
IC OPAMP CFA 1.8GHZ 8MSOP datasheet.pdf
CAP ALUM 460UF 450V SCREW datasheet.pdf
CONN RCPT 47POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 45V 10A TO220AC datasheet.pdf
LED GREEN CLEAR 4MM OVAL T/H datasheet.pdf
CAP ALUM 1200UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf
RES SMD 130 OHM 1% 1/4W 0603 datasheet.pdf
CAP CER 200PF 250V NP0 0805 datasheet.pdf